Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Cursuri gratuite prin fonduri europene
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Cursuri gratuite prin fonduri europene

Buna ziua,
Sunt interesata sa ma informez daca am dreptul legal sa urmez mai multe cursuri de formare profesionala (gratuite) prin intermediul fondurilor alocate de Uniunea Europeana. Am urmat un curs de contabilitate primara si de engleza nivel bussines la fundatii diferite, deci cu proiecte POSDRU in domenii diferite.
In prezent, m-am inscris la alta fundatie pe proiectul de finantare a unui curs de Inspector resurse umane. Desi la inscriere mi s-a explicat ca fiind un proiect
intr-un domeniu diferit, am acest drept, as vrea sa stiu cu exactitate daca am procedat corect. Ce lege exista in acest sens ?!
Multumesc anticipat !
Puteti urma cursul de inspector de resurse umane, nu este dubla finantare fiind cursuri cu calificari diferite