Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Necesitate casa de marcat
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Necesitate casa de marcat

Buna ziua,

Am infiintat un SRL-D cu obiect principal de activitate fotografie la evenimente si inchiriere cabina foto.
Avem obligatia de a detine casa de marcat?

Multumesc anticipat.
Doar daca prestati servicii direct catre populatie si incasati onorariul cu numerar sau prin utilizarea cardului. Avand in vedere obiectul dvs. de activitate, eu as zice ca nu trebuie sa emiteti bon fiscal, deoarece nu prestati servicii catre populatie.
Buna ziua,

Va multumesc mult pentru raspuns.

Numai bine.