Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cat timp este permis sa treaca intre dizolvare si ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cat timp este permis sa treaca intre dizolvare si radiere SRL ???

Buna ziua,

Am facut dizolvarea (fara lichidator conf. art. 227 si 235 din legea 31) a unui SRL fara activitate comerciala de la inceput. Pe 20 iunie mi-a expirat termenul de publicare in Monitorul Oficial a deciziei judecatoresti de dizolvare, asa incat acum trebuie sa ma ocup de radiere. In perioada asta sunt plecata din oras, asa ca nu prea am cum sa ma ocup si as vrea sa stiu daca este vreo perioada minima care trebuie respectata intre dizolvare si radiere ???? Pot amana radierea ?

Multumesc anticipat,

G. Anghel
O dizolvare, lichidare si radiere incumba costuri reale de aprox. 25 milioane lei.

Mai intii faceti toata procedura, puneti-va toate socotelile la cap si veti vedea costurile REALE ale acestor 3 proceduri.

De la inceperea forfetarului, nu s-a radiat nici o firma, deoarece procedura este de lunga durata.

Alberto Kurtyan
Preturi pentru dizolvare+lichidare+radiere firma fara activitate, doi asociati,fara lichidator.
Formalitati facute de asociati, fara avocat.
Taxe ONRC etapa1,dizolvare+lichidare =240Ron(am avut cel mai scurta cu putinta Hotarare AGA)
Taxe verificare Bilant de lichidare =50Ron
Taxe ONRC etapa2, radiere=250Ron
Bilantul de lighidare mi l-au facut rudele..;)
Multumesc,pt.raspunsuri