Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Chemare in judecata angajator
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Chemare in judecata angajator

Buna ziua

Doresc sa dau in judecata angajatorul pt neplata salar.
Puteti sa ma ajutati ce articole din Codul Muncii trebuie sa trec la "IN DREPT"?

Iar cui ma adresez ? Cum e corect "Domnule Presedinte" sau Domnule/Doamna Presedinte"?

Si ce inseamna interogatoriul paratei?

Va multumesc!
- art.166 C.mun.
- art.253 C.mun.

Se adreseaza Domnului Presedinte