Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... este legal?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

este legal?

Buna ziua! Am cumparat o masina de la o persoana ce are o firma si detine m-ai multe masini este inregistrata in Bulgaria pe talon este un alt nume iar cand s-a incheiat tranzactia am dat banii si am primit actele masinii m-ai putin cartea masinii( dar am copie )care a retinut-o in scopul ca daca are controale sa justifice masina.toate bune si frumoase pana in acest an cand a expirat asigurarea si itp-ul si le-am platit prin alta firma si am primit un mesaj de la acea persoana astfel:,, pot anula foarte frumos asigurarea sa pot radia masina '' :O poate sa imi faca ceva ?este legal ceea ce am putut sa aud? si asta pentru ca nu am facut cu dansul asigurare si itp? multumesc!
adno, utilizator