Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Facturare non UE
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Facturare non UE

Buna ziua,
O firma din Romania inregistrata in scopuri de tva, trebuie sa factureze catre o firma non ue, un comision conform contractului incheiat (firma din Romania gaseste furnizori care sa exporte marfa catre firma non ue si pt. acest serviciu percepe un comision).
Intrebarea este cum se emite factura de catre srl-ul din Romania din punct de vedere al tva?
Multumesc, aniticipat! :(
fara tva
este neplatitoare firma...
Robert_vlajoaga a scris:

fara tva
este neplatitoare firma...

Scuze, dar nu inteleg exprimarea dvs. (este neplatitoare firma...,).
Va rog sa detaliati mai clar raspunsul.
Multumesc, anticipat!