avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 385 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Proces intre doua persoane din tari diferite
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Proces intre doua persoane din tari diferite

Am o dilema: cum se pot judeca doua persoane care au tari diferite de rezidenta? De exemplu, unul din Romania si unul din Pakistan?
Cel mai recent răspuns: Andreea Clara Robu , Avocat 00:27, 27 Aprilie 2015
cum sau unde? oricine se poate judeca indiferent de resedinta. depinde de obiectul litigiului pentru a stabili competenta daca intrebarea era "unde"?
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contencios administrativ - casare cu retinere spre rejudecare alexandru_dinu691 alexandru_dinu691 In calitate de reclamant, am cerut in instanta, penalitati de intirziere si plata indemnizatiilor de preaviz (potrivit clauzelor din contratul de prestari ... (vezi toată discuția)
Contestatie decizie concediere, rejudecare ctynn ctynn Care sunt motivele rejudecarii in cazul litigiilor de munca? (vezi toată discuția)
Cai de atac adinutza.2008 adinutza.2008 Am un dosar pe rol - litigii de munca - drepturi banest in care eu sunt reclamantul. Pana acum am castigat de doua ori in instanta insa cealalta parte a facut ... (vezi toată discuția)