Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Proces intre doua persoane din tari diferite
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Proces intre doua persoane din tari diferite

Am o dilema: cum se pot judeca doua persoane care au tari diferite de rezidenta? De exemplu, unul din Romania si unul din Pakistan?
cum sau unde? oricine se poate judeca indiferent de resedinta. depinde de obiectul litigiului pentru a stabili competenta daca intrebarea era "unde"?
~ Conținut șters la cerere ~