Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate APS Romania ma suna incontinuu
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

APS Romania ma suna incontinuu

Problemele au inceput in momentul cand mi-am schimbat nr. de tel.
Acest numar a apartinut altei persoane pana in 2010, dupa care a devenit al meu.

Cei de la ABS Romania ma suna cam o data pe luna, cerand sa vorbeasca cu acest fost proprietar.
Raspunsul meu este mereu acelasi, ca nu sunt acea persoana si ca daca vor sa confirme acest lucru, sa sune la Vodafone, eu nefiind obligat sa ma legitimez in fata lor.

Ultima conversatie am inregistrat-o, cu intentia de a-i da in judecata, pentru ca mi-am pierdut rabdarea si ma simt hartuit de ei.

Intrebarea este: pot avea castig de cauza, daca ii actionez in judecata?
Blocati numarul de pe care sunteti apelat.
Este o idee, insa, vreau sa-i pun la punct. Nu este normal ce fac ei, si vreau sa iau atitudine.

[Editat titlu]
Ares-3, moderator
Daca este vorba despre aceasta firma:
[ link extern ]
trimiteti-le un e-mail si cereti-le sa nu va mai sune pentru ca nu sunteti persoana a carei creanta au cumparat-o. Le puteti scrie si ca le faceti plangere penala pentru hartuire insa la frecventa cu care ati scris ca va suna (cam o data pe luna) ma indoiesc ca plangerea dvs. va avea vreun efect. Ca sa fie hartuire ar trebui ca telefonele lor sa va provoace temere iar dvs. va provoaca nervi :)
Iar de dat in judecata nu cred ca ati avea motiv insa asteptati si opinia unui specialist, poate e de alta parere.