avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 894 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... O noua subcategorie la permisul auto?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

O noua subcategorie la permisul auto?

ma intereseaza daca este adevarat ca pot se obtine la permis categoria B o subcategorie pentru a tracta o remorca si pentru care nu se da examen,fiind nevoie doar de o adeverinta de la o scoala de soferi cu care merg la politie si primesc aceasta subcategorie?
va multumesc

Alte discuții în legătură

Permis categoria b + remorca tandem, ansamblu < 3500 kg user-isha user-isha Buna ziua, Lucrez si locuiesc in Germania. Posed un autoturism de maxim 2000 kg (masa proprie si incarcatura) care are voie sa tracteze o remorca de maxim ... (vezi toată discuția)
Examen cat e fara c Mihai Ovidiu Mihai Ovidiu Salut ! Am inceput școala de șoferi pentru catg. C+ E am luat proba teoretică pentru C și aș vrea să știu dacă pot susține proba teoretică și pentru ... (vezi toată discuția)
Ce se poate face in acest caz? AndreiFes250 AndreiFes250 Bună ziua! In luna mai am fost oprit de politie cu o motocicleta care nu răspundea categoriei mele de permis( Eu aveam categoria A1 și motorul se încadra ... (vezi toată discuția)