Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Transfer de la persoana fizica la o societate din ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Transfer de la persoana fizica la o societate din Anglia

Buna ziua
As dori sa stiu daca pot sa transfer suma de 1.000 lire din contul personal - persoana fizica , catre o societate din Anglia si daca este nevoie de o anumita aprobare din partea BNR sau justificarii. Mentionez ca banii sunt destinati ca avans pentru un contract de inchiriere spatiu cu societatea care o am deschisa in Anglia, dar pana se deschide contul pe firma din Anglia mai dureaza vreo 3 luni.
Va multumesc.
In primul rand apreciez ca aveti nevoie de un contract de inchiriere in care sa stipulati ca plata se face din contul personal, pentru societate. In acest fel, transferul sumei isi gaseste justificare.In rest, pe partea cu BNR nu aveti nimic de raportat