avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 118 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Borderoul de achititie 14-4-13B
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Borderoul de achititie 14-4-13B

cine ma poate ajuta? conf.art 20 din legea 145/2014 borderourile 14-4-13b de la producatori individuali, nu mai sunt valabile pentru produsele agricole, dar ramin valabile pentru alte produse sau subproduse(de origine animala).?

Alte discuții în legătură

Aplicare legea 145/2014 dreptatesiadevar dreptatesiadevar buna ziua, avem un depozit autorizat pentru piei de animale(bovina, ovina, cabalina,lina) pina acum achizitionam de la pers.fizice si producatori individuali ... (vezi toată discuția)
Pot vinde legume- fructe fara atestat de producator ? claudiughebauer1975 claudiughebauer1975 Vreau sa stiu cum pot face fapte de comert cu legume-fructe pe care le achizitionez de la producatori? Am nevoie de firma si casa de marcat, pot vinde in ... (vezi toată discuția)
Lege nr. 145 din 2014 Raluca2017 Raluca2017 Buna ziua, dragii mei! Ma intereseaza cateva detalii referitoare la legea nr. 145 din 21 octombrie 2014, referitoare la modalitatea de comercializare a ... (vezi toată discuția)