Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... incetarea CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

incetarea CIM

Buna ziua,

Sunt angajat la o firma de securitate din data de 21.04.2015 si teoretic ar trebui sa lucrez pana pe data de 01.06.2015,pentru a putea beneficia de indemnizatie pentru somaj.Mentionez ca ma incadrez cu 12 luni in 24 doar daca lucrez pana la data de 01.06.2015.Pot beneficia de preaviz daca angajatorul inceteaza CIM inainte de 01.06.2015 pentru a-mi completa vechimea?

Va multumesc.
In caz de concediere pentru desfiintarea psotului beneficiati de un preaviz de cel putin 20 de zile lucratoare.