avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 927 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... incetarea CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

incetarea CIM

Buna ziua,

Sunt angajat la o firma de securitate din data de 21.04.2015 si teoretic ar trebui sa lucrez pana pe data de 01.06.2015,pentru a putea beneficia de indemnizatie pentru somaj.Mentionez ca ma incadrez cu 12 luni in 24 doar daca lucrez pana la data de 01.06.2015.Pot beneficia de preaviz daca angajatorul inceteaza CIM inainte de 01.06.2015 pentru a-mi completa vechimea?

Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:06, 28 Aprilie 2015
In caz de concediere pentru desfiintarea psotului beneficiati de un preaviz de cel putin 20 de zile lucratoare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incetare cim din motive neimputabile angajatului alpyne alpyne am lucrat ca paznic pe un santier de constructii direct la constructor.firma de constructii a terminat si preda cladirea beneficiarului iar eu raman fara ... (vezi toată discuția)
Preaviz fara dreptul de a beneficia de indemnizatie de somaj eremieaelena eremieaelena Buna seara, Sotul meu a lucrat 10 luni la o firma care s-a desfiintat si a fost infiintata alta,iar dupa o luna s-a desfiintat postul si firma ii acorda doar ... (vezi toată discuția)
Cum pot beneficia de indemnizatie pentru somaj gabrielcornel1982 gabrielcornel1982 Buna seara, Am lucrat la o firma de securitate pe perioada 14.05.2014-09.04.2015.Mentionez ca postul pe care eu l-am ocupat la aceasta firma s-a ... (vezi toată discuția)