Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Consilier local
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Consilier local

In perioada ordonantei cand se putea transfera de la un partid la altulun consilier ales pe listele PNL sa transferat la PSD ,dupa circa o luna acesta si-a dat demisia din functia de consilier si chiar specificand in demisie ca demisioneaza din functia de consilier al PSDdin motive personale ,locul ramanand vacant urmand a se confirma un supleant .,
Intrebare: de la ce partid se va confirma inlocuitorul demisionarului???
Cred ca numai instanta de judecata va decide , mai ales ca, Curtea Constitutionala a decis că Legea de aprobare a Ordonanţei de Urgenţă a Guvernului 55/2014 privind migraţia aleşilor locali este neconstituţională.