avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1153 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Insolventa/Faliment
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Insolventa/Faliment

Buna ziua,
Conform L85 (legea noua a insolventei) prevederile acesteia se aplica si regiilor autonome.
Intrebare:
Cum pot fi valorificate bunurile mobile si imobile ale unei regii autonome, cand stim ca aceasta este de stat ? Cum pe pot vinde bunurile statului ?

Multumesc.

Alte discuții în legătură

Vanzare spatiu comercial,srl in dizlovare ancaalina ancaalina Buna seara, am un srl in dizolvare de catre orc ,am angajat lichidator,dar pe acest srl am un spatiu comercial pe care doresc sa il vand.Am impozitul platit ... (vezi toată discuția)
Pf sau pfa pot emite facturi ? tydor tydor Buna ziua...O persoana fizica poate emite factura si chitante altor persoane fizice sau juridice ? Aceasi intrebare v-as ruga pentru o PFA (daca exista ... (vezi toată discuția)
Incetare contract de munca Aura Pop Aura Pop Buna ziua Lucrez la o regie autonoma care de curind a intrat in insolventa , eu am nascut si intru in concediu de crestere copil , mi se poate ... (vezi toată discuția)