Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Comunicare hotarare recurs
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Comunicare hotarare recurs

Buna ziua !
As dori mult sa ma ajutati comunicandu-mi prin e-mail date certe referitor la comunicarea hotararii[irevocabile] date in recurs.
Concret, as dori sa-mi comunicati daca, ulterior anului 1989, s-au comunicat partilor din oricare proces hotararile irevocabile in spetele in cauza, daca da, in ce perioada precum si data de cand acest act procedural nu sa mai indeplinit.

Cu stima,
EUI
Indicati o perioada concreta care va intereseaza.
Ma refer la perioada 1999 - 2003.

Multumesc anticipat.
Pana la intrarea in vigoare a Noului Cod Procedura Civila -15 februarie 2013-, instantele nu erau obligate sa comunice partilor din proces hotararile irevocabile.
Poate nu am inteles correct ! ?
Adica , dupa intrarea in vigoare a NCPC respectiv, ulterior datei de 15.02.2013, s-a comunicat/se comunica partilor din proces si hotararile irevocabile ?

Din nou, multimesc anticipat pentru orice raspuns edificator si pertinent.
DOMNULE AVOCAT DAN EU AM INCEPUT PROCESUL DUPA FEBR 2013 , S-A INCHEIAT IREVOCABIL LA TIBUNAL IN NOEMBRIE 2014 SI TOT NU AM PRIMIT HOTARAREA ACASA .