Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... Jurisconsult sau consilier juridic
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

Jurisconsult sau consilier juridic

In cadrul unei societati comerciale,poate fi angajata cu contract de munca,o persoana absolventa a facultatii de drept,(cu licenta si diploma de absolvire,care nu a practicat pana in prezent),in meseria de jurisconsult sau consilier juridic?Exista vreo scara ierarhica intre aceste meserii,in sensul ca trebuie sa o practici intai pe una si apoi pe cealalta?Fiind debutant, care dintre cele doua meserii (sau alta),poate fi practicata de catre angajat? Eventual cu trimitere la lege.Multumesc.PS:scuze pt greseala din titlu...
danny20164, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~