Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Banci IFN
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Banci IFN

Buna ziua,

Am o intrebare:Poate o banca ifn sau nebancara sa te introduca la biroul de credit fara acordul tau?Am facut un credit recent la un ifn la care am semnat un acord de introducere la biroul de credit.
poate si fara acord... dar care e rostul intrebarii daca v-ati dat acordul ?
Atentie, avem doua aspecte diferite:

1. atunci cand mergeti la banca sau IFN sa faceti un credit, semnati un acord de consultare a bazei de date a Biroului de Credit - pentru a vedea detalii despre dvs

2. institutia respectiva, daca este participanta la Biroul de Credit, transmite automat catre ei atat informatiile pozitive cat si negative (adica, atat creditele contractate, cat si eventualele restante).