Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Ordonanța 8/2015
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Ordonanța 8/2015

Bună ziua,
Vă rog să mă ajutați cu un model de regulament prin care se stabilește ce se întâmplă cu bacșișul. Nu știu cum ar trebui să arate acest regulament.
Se poate evidența printr-un afiș faptul că în firmă nu se primește bacșiș?
Și mai am o întrebare: lucrez într-o firmă unde magazinul are legătură cu birourile și service-ul. Toată lumea completează registrul de bani personali sau doar persoana care se ocupă de casa de marcat? Pentru că în ordonanță se menționează ”personalul operatorului economic...”
Mulțumesc.
ianasi claudia, utilizator
de bacsis sincer nu am inteles foarte multe-trebuie emis bon fiscal si impozitat-
cat despre Registrul cu banii personali DA trebuie sa fie completat de catre toti angajatii din unitatea unde exista casa de marcat, indiferent de postul ocupat.