Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Achizitie materiale in regim de consignatie pt ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Achizitie materiale in regim de consignatie pt fabricare produse handmade ca si PFA

Ca si PFA, se pot achizitiona materiale, ce urmeaza a fi folosite pentru fabricarea unor produse handmade, in regim de consignatie? Spre ex, materiale de origine animala (piele, lana etc) cumparate de la persoane fizice ca si bunuri proprii, pt realizare accesorii, genti, produse vestimentare etc?
Daca da, care ar fi procedura mai exact? Exista o limita sau anumite conditii in care se pot achizitiona materiale/produse in regim de consignatie? Si care ar fi documentele necesare pentru a justifica produsele care urmeaza sa fie vandute?

Multumesc mult pentru timpul si atentia acordata!!
Borderou de achizitie ( se foloseste ca si "factura" de intrare)