Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Prelungire contract prin anexa?
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Prelungire contract prin anexa?

Va rog a-mi raspunde daca se poate prelungi un contract de achizitii publice printr-o anexa la contract incheiata ulterior lui? precizez inca o data ca nu este un act aditional, ci o anexa incheiata pe 05 ian. prin care prelungeste valabilitatea incepand cu 01 ian., deci anterior incheierii ei. O pot considera valabila?
nu se poate, as a cum am precizat si in raspunsul anterior. data incheierii trebuie sa fie cel mai tirziu corelata cu data intrarii in vigoare.
multumesc