Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Renuntare cerere in judecata angajator
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Renuntare cerere in judecata angajator

Buna ziua

Am dat in judecata angajatorul pt neplata salarului restant, iar dupa o saptamana de la depunerea dosarului la tribunal mi-au virat toti bani restanti.
Cum fac acuma? Renunt la proces? La proces am cerut si prejudicii!
Aveti vreun model de renuntare la judecata?

Multumesc
Mergeti la primul termen de judecata si spuneti instantei ca ati primit salariul, astfel incat acest capat de cerere al actiunii dumneavoastra a ramas fara obiect. Referitor la prejudicii, puteti declara in fata instantei ca renuntati la ele, daca asta doriti