Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Registru salariati
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Registru salariati

Buna ziua , unitate de alimentatie publica si turism .Inrebare
In registru de bani se trec toti salariatii( ospatari, receptioneri hotel, cameriste, sefi de compartimente, bucatari, muncitori vase, muncitori necaificati) sau numai salariatii care lucreaza si au dreptul la casa de marcat fiscala.
In lege spune ca toti salariatii din unitate .
Chiar si de angajatii care, desi lucreaza in unitatea de vanzare a bunurilor, dar se ocupa cu totul de altceva decat de incasarea banilor?
da. nu se face diferenta intre directorul general si portar, toti angajatii din unitate.