Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie neprimita de la AJOFM pt somaj tehnic
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie neprimita de la AJOFM pt somaj tehnic

Buna ziua,
Am o un sediu unde se desfasoara activitatile de hotel si restaurant. activitatea de restaurant este partial IMPUSA pentru clasificarea hotelului si partial este independenta. In luna Iunie am avut in somaj tehnic toti angajatii ce lucreaza in respectivul sediu si am cerut pt toti indemnizatia conform OUG 30/2020, actualizata. De la AJOFM am primit banii doar pt anumite posturi, mai precis ospatari, ajutor ospatari, bucatari si celelalte posturi impicate direct in bucatarie. Si mai precis, doar pt posturile implicate in activitatea de servire a mesei. Pt cameriste, receptioneri, contabil, manager... nimic. Este corect? Va rog, daca se poate, argumentati pe baza legii, Ca da si nu stie si fi-miu de 2 ani sa spuna, Iar de explicatii filozofice n-am timp. Va multumesc!
officeriviera, utilizator
Daca va încadrați pe.lege, ati făcut cerere si nu ati primit banii puteti da in judecata.