Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Transformare societate in I.I.
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Transformare societate in I.I.

Exista posibilitatea ca un SRL sa se transforme( la Registrul Comertului) in intreprindere individuala? Daca da, care sunt demersurile.
Multumesc.
Nu se poate o transformare. Trebuie sa va deschideti separat intreprinderea individuala iar cu srl-ul, daca nu mai doriti sa functioneze, il radiati.