Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Schimbarea destinatiei unui imobil
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Schimbarea destinatiei unui imobil

Buna ziua.
Proprietarul unui imobil aflat la parterul blocului si-a transformat apartamentul intr-un cotet. Si cand spun cotet, sa stiti ca nu exagerez. Nu stim ce sa mai facem, plolitia locala nu face nimic, doar consata. Presedintele spune ca, nu are ce face.
In concluzie, stam si suportam mirosul gainilor deoarece propietatea domnului este inviolabila si poate face orice doereste dansul in ograda lui.
Ce putem face?
Va multumesc.
Sesizati oficial autoritatea de sanatate publica locala,care va dispune sanctionarea proprietarului si indepartarea focarului