Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vanzare- cumparare sau donatie?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vanzare- cumparare sau donatie?

buna ziua :va rog sa imi spuneti ce este mai bine de facut un act de vanzare cumparare sau o donatie pe o garsoniera
va multumesc anticipat
Buna ziua,
Fiind vorba despre un bun imobil care poate sa fie dorit si de altii, va sfatuiesc sa incheiati un act de vanzare cumparare, eventual cu clauza de intretinere si abitatie vigera.
multumesc frumos pt raspuns