avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 990 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vanzare- cumparare sau donatie?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vanzare- cumparare sau donatie?

buna ziua :va rog sa imi spuneti ce este mai bine de facut un act de vanzare cumparare sau o donatie pe o garsoniera
va multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: mtanta , utilizator 19:56, 7 Mai 2015
Buna ziua,
Fiind vorba despre un bun imobil care poate sa fie dorit si de altii, va sfatuiesc sa incheiati un act de vanzare cumparare, eventual cu clauza de intretinere si abitatie vigera.
multumesc frumos pt raspuns

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Act de mostenire csandra21 csandra21 Buna ziua,as vrea sa stiu cum trebuie procedat daca parintii mei vor sa imi faca un act de mostenire pt o garsoniera,de ce am nevoie si cat costa? (vezi toată discuția)
Mostenire sau succesiune? cata83 cata83 buna ziua, finul tatalui meu vrea sa-mi lase garsoniera lui, nu mai are pe nimeni, nici o ruda din cate stiu eu, garsoniera nu este intabulata acuma vrem sa ... (vezi toată discuția)
Act vanzare-cumparare ContSters222740 ContSters222740 Buna ziua! Eu si sotia am dori sa facem un act pe o proprietate fiicei noastre in varsta de 19 ani(dintr-o casatorie anterioara am 2 copii). -Ce fel de act ... (vezi toată discuția)