Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Nelamurire la o mica afacere
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Nelamurire la o mica afacere

Buna ziua, o sa trec direct la subiect.
Vreau sa inchiriez cateva aparate de cafea, am gasit locatiile pt. amplasare, detin un PFA pt comert online.
Intrebare: ce pasi trebuie sa urmez (as dori cat mai in detaliu) pentru a fi in legalitate ? impozite etc. sunt incepator :) Multumesc.
Da. Trebuie sa verificati daca aveti trecut in actele de la infiitare acel cod caen 4799 Comert cu amanuntul efectuat in afara magazinelor, standurilor, chioscurilor si pietelor Aceasta clasa include: -prin intermediul automatelor de vandut produse etc.
Sa incheiati contractele de inchiriere pentru acele spatii cu care apoi mergeti la regsitrul comertului.