Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Datorii la asociatie
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Datorii la asociatie

Buna ziua, am luat un apartament la licitatie in martie 2015, fostul proprietar avea datorii la asociatie de 5000 ron, ele au fost sterse, dar ne-au bagat de plata fond de reparatii din 2014 , 400 ron pentru efectuarea acoperisului pe bloc. Fondul acesta din anul anterior nu este tot datoria fostului proprietar, s-au sint obligata sa o platesc eu?
@claudia 2015
Fondul de rulment este al dv. asa cum toti proprietarii au achitat acest fond de rulment.