avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 216 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Datorii la asociatie
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Datorii la asociatie

Buna ziua, am luat un apartament la licitatie in martie 2015, fostul proprietar avea datorii la asociatie de 5000 ron, ele au fost sterse, dar ne-au bagat de plata fond de reparatii din 2014 , 400 ron pentru efectuarea acoperisului pe bloc. Fondul acesta din anul anterior nu este tot datoria fostului proprietar, s-au sint obligata sa o platesc eu?
Cel mai recent răspuns: elga50 , moderator 13:27, 8 Mai 2015
@claudia 2015
Fondul de rulment este al dv. asa cum toti proprietarii au achitat acest fond de rulment.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Fond de rulment Emoke Emoke A aparut legea desfintarii fond rulment? Asociatiile au dreptul s-a treaga fond rulment cat vre-au ele s-au sunt stabilite pe cap de familei? (vezi toată discuția)
Administratora a trecut la santaj androidu androidu Buna seara. Am fost sa platesc intretinerea dar am avut neplacuta surpriza sa aud pe administratora, ca daca nu platesc si fondul de rulment nu platesc nici ... (vezi toată discuția)
Fond de rulment ramonagui08 ramonagui08 Buna ziua, din cate am citit in [b]legea 230 ref la asociatiile de proprietari (sper ca nu am gresit) ac. nu prevede ca obligativitate constituirea fondului de ... (vezi toată discuția)