Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... spor conditii grele
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

spor conditii grele

Am conditii grele dupa pontaj (depinde de lucrarea care o face)in contractul de munca individual la rubrica salariul (alte elemente constitutive). Eu in revisal nu am inregistrat conditii grele pentru ca este ocazional, iar in contractul de munca individual la rubrica conditii de munca apare in conditii normale. Trebuia sa ma inregistrez si la itm pentru conditii grele fiind dupa pontaj?
Conditiile de munca nu se inregistreaza in REVISAL.

Sporul pentru conditii grele se opereaza in REVISAL numai daca este prevazut in c.i.m.
Este trecut in contract ,sporuri conditii grele -25% dupa pontaj, adica o luna poate fi sau nu, si suma difera luna de luna.Cum se procedeaza in cazul asta?
In acest caz, in luna in care se acorda se opereaza in REVISAl, iar in luna in care nu se acorda nu se opereaza in REVISAL.
si trebuie depus ceva la itm ca lucrez si in conditii grele uneori?
Nu trebuie depus nimic la ITM.