Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Aplicare legea 70
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Aplicare legea 70

Buna ziua, va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema: suntem societate alimentatie publica, avem 7 puncte de lucru , fiecare prevazut cf. legii cu case de marcat fiscle, evidentiate in mod analitic in contabilitate deci cu registre de casa pentru fiecare unitate in parte, intrebarea este urmatoarea: putem aplica plafonul de plati incasari numerar de 10.000 ron pe fiecar unitate in parte? sau suntem obligati sa centralizam la nivel de societate si nu de puncte de lucru, platile / incasarile, astfel sa nu depasim plafonul de incasari / plati de 10.000 la nivel de societate?
Buna seara!
Se aplica reglementarile pentru fiecare punct de lucru in parte. Aveti 7 puncte, fiecare dintre acestea va respecta plafoanele. Adica, nu centralizat!
Succes!