Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Recuperare valoare active
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Recuperare valoare active

Buna ziua,
In cazul in care cesionez partile sociale intr-un SRL la valoarea nominala a acestora cum pot recupera valoarea activelor imobilizate?
Prin vanzare la valoarea nominala pierdeti astfel de drepturi.
Calea corecta ar fi sa evaluati firma (prin diverse metode) si vindeti partea Dvs. la valoarea, sa-i zicem reala, care o sa difere radical de valoarea nominala.

Succes!
Va multumesc pentru raspuns!