Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Monografie contabila dupa rectificativa 112
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Monografie contabila dupa rectificativa 112

Buna ziua

Am facut o rectificativa in luna martie 2015 pentru iulie 2014 la declaratia 112, cand ar trebui sa inregistrez in contabilitate aceasta rectificativa in anul 2014 la decembrie sau in anul 2015 in martie? Mentionez ca inca nu am depus bilantul pe 2014. Mi s-ar parea corect sa inregistrez in 2014 avand in vedere ca e o cheltuiala aferenta anului trecut. Va rog daca ma poate ajuta cineva cu un raspuns.
Multumesc
Inregistrati in decembrie 2014 daca nu ati depus inca bilantul pe 2014.