avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1060 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Monografie contabila dupa rectificativa 112
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Monografie contabila dupa rectificativa 112

Buna ziua

Am facut o rectificativa in luna martie 2015 pentru iulie 2014 la declaratia 112, cand ar trebui sa inregistrez in contabilitate aceasta rectificativa in anul 2014 la decembrie sau in anul 2015 in martie? Mentionez ca inca nu am depus bilantul pe 2014. Mi s-ar parea corect sa inregistrez in 2014 avand in vedere ca e o cheltuiala aferenta anului trecut. Va rog daca ma poate ajuta cineva cu un raspuns.
Multumesc
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 12:19, 13 Mai 2015
Inregistrati in decembrie 2014 daca nu ati depus inca bilantul pe 2014.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reziliere declaratie de asigurare lacsap lacsap Sunt persoana fizica autorizata si am incheiat o declaratie de asigurare cu Casa de Pensi in anul 2004,In luna martie 2015inplinesc 60 de anisi imi voi depune ... (vezi toată discuția)
Factura emisa in luna ianuarie 2013 se poate inregistra in decembrie 2012 carasclaudiu carasclaudiu Buna ziua! Am o situatie si anume aceea ca am primit dispozitie sa inregistrez facturi emise in ianuarie si februarie 2013 in evidenta contabila a lunii ... (vezi toată discuția)
Depunere eronată a declarației s 1046 la srl cu activitate ContSters465230 ContSters465230 Buna ziua . Doresc să știu cum se mai poate îndrepta situația în care pentru un srl înființat în iunie 2015 și activ încă de atunci s-a depus eronat ... (vezi toată discuția)