Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Suspendare permis
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Suspendare permis

Buna ziua,
Mi-a fost suspendat permisul timp de 90 de zile pentru depasirea vitezei in localitate,avand 103 km/h,am fost la examenul de redobandire pe care lam promovat,au trecut 45 de zile de cand mi-a expirat dovada de 15 zile,dar acum,sincer nu am bani sa imi platesc amenda de 1500 de lei.
Se poate obtine o dovada de la politie pentru a circula o anumita perioada de timp in care sa ma angajez ca voi plati amenda?
Depind de permis ca sa pot plati amenda si pentru a imi plati ,,chiria"...
Va rog ajutati-ma cu un raspuns
Multumesc
Amenda o puteti plati si peste 10 ani. Perioada de suspendare nu este conditionata de plata amenzii.