Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Atelier creatie vestimentara si colaborare cu magazin ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Atelier creatie vestimentara si colaborare cu magazin de haine

Buna seara! Pentru ca sunt pfa la norma de venit ,autorizata pentru cod 1413 as dori sa stiu daca pot colabora cu magazine de haine pentru a imi vinde creatiile . Daca da, in ce conditii si daca trebuie sa inchei contract de colaborare sau ce acte imi trebuie .
Da, puteti colabora cu magazine pentru a va vinde productia realizata. Veti vinde marfa catre alte firme pe baza de factura. Nu va trebuie contract caci nu prestati un serviciu.
Mai jos puteti vedea ce cuprinde codul pentru care sunteti autorizata:
1413 fabricarea altor articole de imbracaminte (exclusiv lenjeria de corp) Aceasta clasa include: -fabricarea altor confectii din materiale tesute, tricotate sau crosetate, materiale netesute etc., pentru barbati, femei si copii: -haine, costume, compleuri, jachete, pantaloni, fuste, etc. Aceasta clasa include de asemenea: -croitoria la comanda -fabricarea unor parti ale produselor enumerate anterior Aceasta clasa exclude: -fabricarea articolelor de imbracaminte din blana (cu exceptia articolelor pentru acoperit capul), vezi 1420 -fabricarea articolelor de imbracaminte din cauciuc sau materiale plastice neasamblate prin cusaturi, ci prin lipire, vezi 2219, 2229 -fabricarea imbracamintei din material ignifug si a imbracamintei de protectie, vezi 3299 -repararea articolelor de imbracaminte, vezi 9529