avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 802 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

buna ziua,am primit o executare de la un executor judecatoresc pt un credit de nevoi personale pe instiintarea executorului scrie ca si sotul meu este executat silit .el nu are nici o legatura cu acest credit nu a semnat nimic si nu a fost prezent la acordarea creditului.de unde are executorul datele sotului respectiv cnp?si daca poate sa i se faca poprire pe salariu.mentoinez ca suntem separati im fapt nu divortati si avem in comun un apartament
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 06:39, 15 Mai 2015
gabrielaalc a scris:


de unde are executorul datele sotului respectiv cnp?


Executorul judecatoresc pentru demararea procedurii de executare silita,solicita relatii de la autoritati
Avand in vedere ca dvs figurati in evidente cu domiciliul comun cu sotul,autoritatile au comunicat date,inclusiv de identificare=CNP existente in baza proprie
Executarea silita se poate dispune numai pe bunurile in evidenta debitorului
in cazul dvs exista bun imobil ,asupra caruia executorul judecatoresc poate dispune procedura de executare silita

multumesc!creditul nu este ipotecar,si nu are nici giranti nici garantie imobilul.suma executorului este de 6600ron pls 1000ron cheltuieli de executare .va intreb daca poate fi facuta poprire pe salariul sotului .eu nu mai lucrez de 3 luni
Daca nu e o datorie comuna, sotul dvs sa depuna contestatie la judecatorie.daca nu aveti salariu ap dvs e in pericol de a fi vandut.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Executare silita teodorescu madalina teodorescu madalina Buna ziua, Am o problema la care nu mai am solutie. In 2007 am contractat un credit de nevoi personale de la o banca (nu stiu daca am voie sa postez numele) ... (vezi toată discuția)
Executare judecatoreasca- executare silita a fostului sot, somatii trimise pe adresa mea adriacola adriacola fostul sot a facut un imprumut in 2008 pe adresa mea. eram divortati din 2003 .casa este a mea ,pe numele meu,dobandita inaintea casatoriei. acum fostul sot ... (vezi toată discuția)
Somatie imobiliara pentru credit neachitat zograffi zograffi buna ziua am primit o somatie imobiliara de la un executor judecatoresc , prin care mi se comunica faptul ca daca nu achit in termen de 15 zile suma de 19000 ... (vezi toată discuția)