Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Acte necesare cumparare-vanzare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Acte necesare cumparare-vanzare

cu ce acte trebuie sa mergem la notar daca dorim sa incheiem un antecontract de cumparare-vanzare teren?
Terenul este intravilan sau extravilan?
Acte de proprietate, titlu de proprietate, acte de identitate, extras de carte funciare pentru informare, certificat de atestare fiscala.

Pentru terenuri extravilane gasiti procedura si actele aici
www.avocatnet.ro/content/art...