Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vanzarea unui teren intravilan
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vanzarea unui teren intravilan

Buna ziua, as dori sa aflu si eu care sunt actele necesare vanzarii unui teren intravilan, si procedura care trebuie urmata. Va multumesc.
Daca nu am postat unde trebuia, va rog sa mutati in alt topic. Nu am gasit nici unul mai potrivit unde puteam sa intreb. Multumesc!
Actele necesare pentru a încheia un contract de vânzare-cumpărare la notariat sunt:
-actul de proprietate al terenului
- certificatul de atestare fiscală emis de direcția de impozite și taxe eliberat de primăria pe raza căreia se află terenul
- extrasul de carte funciară

Citiți și acest articol:
www.avocatnet.ro/content/art...