Forum Discuţii juridice Executare silită Hotarare instanta: admite prescrierea. Recuperare sume ...
Discuție deschisă în Executare silită

Hotarare instanta: admite prescrierea. Recuperare sume poprite

buna ziua am si eu o intrebare ce trebuie sa fac sa recuperez sumele oprite din pensie de executor ,daca instanta a respins executarea silita si a admis prescriptia va multumesc
Pentru perioada in care a intervenit prescriptia, nu mai puteti obtine sumele solicitate.
sa fiu mai inteleasa am avut procesul pe rol de cateva luni iar pana s-a judetat si am cerut suspendare provizorie am avut poprita pensia cu 230lei /luna eu consider ca banii ar trebui sa i recuperez daca instanta a dat ca toata suma pt care am fost executata este prescrisa va multumesc
Va trebui să faceți cerere de întoarcere a executării, la aceeași judecătorie unde ați făcut contestația și să soliciți restituirea sumelor încasate nelegal.