avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 595 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Recuperare autoutilitara
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Recuperare autoutilitara

va rog ajutati-ma
in urma cu 2 luni de zi am schimbat distributia la autoutilitara la recomandarea reprezentantei auto de unde am achizitionat masina in urma cu trei ani si la care am facut in tot acest timp toate reviziile respectand planul de intretinere
la cateva zile au inceput sa se aprinda in bord cateva becuri printre care si martor motor
revenind cu masina la service ne-au solicitat sa o lasam pentru investigatii timp de 1 saptamana au schimbat diverse piese de la alti beneficiari pe masina mea dupa aceasta iesind cu masina in probe au ramas in drum cu ea aducand-o in service pe platforma moment in care mi-au cerut acordul sa desfaca motorul acord pe care l-au primit
dupa cateva zile m-am trezit cu un deviz peste 25000 lei spunandu-mi ca ar trebui inlocuite foarte multe piese cum sunt vibrochen, cuzineti, pistoane, axe cu came, tacheti, pompa vacuum, pompa ulei, turbocompresor, set garnituri motor....
intrebarea este cum imi pot recupera masina in starea initiala cum imi pot recupera pagubele masina fiind pe societate si stand de mai bine de 1 luna de zile la reprezentanta
Cel mai recent răspuns: anarhy2004 , utilizator 19:26, 15 Mai 2015
Va confruntati cu situatie delicata in conditiile in care service-ul a desfasurat activitati de desfacere motor cu acordul dvs
Incercati sa solutionati amiabil cu reprezentantii service-ului
La introducerea bunului mobil in service,reprezentantii service-ului au incheiat document care sa ateste deficientele existente si reparatiile care urmeaza a se executa?
Da era vorba de 2 becuri aprinse in bord.
Ultima modificare: Vineri, 15 Mai 2015
anarhy2004, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Service auto mi-a distrus masina ursulakee ursulakee Buna ziua, As dori sa stiu daca ma puteti ajuta intr-o problema. Inainte de Craciun am lasat masina, un Audi A6 la un service auto in Bucuresti ... (vezi toată discuția)
Am cumparat o masina care s-a defectat din prima zi dupa achizitionare mioara123 mioara123 Buna ziua, Acum exact 14 zile am cumparat o masina, din 2009 de la un domn care parea de buna credinta. Am vazut masina, mi-a placut cum merge si am fost cu ... (vezi toată discuția)
Problema cu un service auto petrica101 petrica101 Buna ziua .Am o problema cu un serce auto am dus masina la service din cauza ca pierdea antigel si avea scurgeri de ulei .am dus masina pentru constatarea ... (vezi toată discuția)