avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 532 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... stergerea datoriilor la anaf
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

stergerea datoriilor la anaf

Buna ziua ,eu am avut un pfa care l-am inchis in 2014 dar au ramas de dat la CASS o suma suma de bani care a venit din anul 2012 adica acele restante de plata si nu am reusit sa le platesc deorece aveam un venit minin de 2000de lei anual.Acum pot beneficia de aceasta lege din 14mai 2015 care se aplica de la 1iunie.Mentionez ca nu aveam nici carte de munca ca sa fiu obligat sa platesc si nu am nici card de sanatate si nu am beneficiat de nici un serviciu medical .va multumesc

Alte discuții în legătură

Cass 2012 verificator verificator PFA. Deoarece nu am platit CASS -ul in 2012 si nici nu mi s-a solicitat atunci, in anul 2013 din proprie initiativa am depus la ANAF pentru sanatate 2012 o ... (vezi toată discuția)
Plata cass? Cristi2015 Cristi2015 Urmatoarea situatie: PFA infiintat in 2011. Nu mai lucrez pe nicaieri. Pe 2011 si 2012 am completat la Casa de Sanatate acele formulare pentru plata ... (vezi toată discuția)
Decizie de impunere c.a.s. danielbulgaru danielbulgaru Sotia mea a avut deschise 2 p.f.a : unul in 2007 care a fost a fost inchis in 2008 si altul in 2008 care a fost inchis in 2010 . Pe data de 24.05.2011 a ... (vezi toată discuția)