avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 530 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Pot sa atac in instanta solutia DNA??
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Pot sa atac in instanta solutia DNA??

Daca fac o plangere la DNA privind savarsirea unor infractiuni de competenta DNA, insa DNA ori nu investigheaza, ori declina competenta spre Parchet etc. sau ce alta solutie or mai da... pot sa atac in instanta aceasta solutie??
Cel mai recent răspuns: aidu , utilizator 12:44, 16 Mai 2015
~ Conținut șters la cerere ~
Vreau sa duc la DNA plangerea ca judecatoarea fraudeaza Ecrisul!

La Parchet nu imi place... cand le-am zis, nici nu s-au uitat la mine, au zis sa sesizez presedintele tribunalului!

Dar la DNA au doar cateva infractiuni de coruptie... pare a nu se incadra decat la 'abuz in serviciu'?!
Cu toate ca fraudarea Ecrisului e coruptia suprema pe care o poate face un magistrat!!!!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce inseamna scoate cauza de pe rol fara solutie pentru ca "dezinvesteste judecatorul de camera preliminara"!? eusaisapte eusaisapte ce inseamna scoate cauza de pe rol fara solutie!? Am un dosar de plangerea impotriva actelor procurorului unde instanta s-a dezinvestit fara a solutiona ... (vezi toată discuția)
Directia nationala anticoruptie se ocupa inclusiv de celelalte fapte penale savarsite impreuna cu infractiunile de coruptie? eusaisapte eusaisapte Buna ziua, am formulat plangere penala prealabila pentru faptele penale savarsite de procuror, in care am probat inclusiv infractiunile sale de coruptie. ... (vezi toată discuția)
Judecatorul de camera preliminara are autoritate de lucru judecat? aidu aidu hotararea judecatorului de camera preliminara de respingere a plangerii impotriva ordonantei de clasare, art. 340 CPP, are autoritate de lucru judecat?? si ce ... (vezi toată discuția)