avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 870 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Registru de bani personali
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Registru de bani personali

Buna ziua,
Sunt terapeut si am un PFA. Am casa de marcat si registrul de bani personali. Cand notez in el, daca am o programare diineata si una seara? Nu ma obliga nimic sa stau toata ziua la cabinet, asa ca merg dimineata si apoi plec, revenind seara. Se poate nota de 2 ori intr-o zi sau trebuie obligatoriu o singura data? Evident ca sansele ca suma personala sa se modifice sunt uriase?
Multumesc

Alte discuții în legătură

Acte contabile pfa sorinnell sorinnell buna, mi-am deschis si eu un magazin mixt pe PFA neplatitor de TVA. Ati putea sa ma luminati si pe mine un pic? Am intrebat ce acte de evidenta contabila ... (vezi toată discuția)
Registrul de bani personali pfa nico82 nico82 Buna ziua! PFA fara salariati,utilizeaza casa de marcat trebuie sa intocmeasca registrul de bani personali? (vezi toată discuția)
Informatii fiscale ContSters116443 ContSters116443 Buna ziua, Intrucat nu ma pricept la chestiunile contabile, indraznesc sa va cer ajutorul in urmatoarele chestiuni: 1) Bonurile fiscale obtinute de la ... (vezi toată discuția)