Forum Discuţii juridice Executare silită Inselatorie
Discuție deschisă în Executare silită

Inselatorie

Buna ziua,
in urma cu 3 luni am cumparat un apartament de la un dezvoltator,persoana fizica,acestuia i-am incrediintat de-a lungul timpului mai multe bunuri castigandu-mi increderea,in urma unei discutii avute cu el despre dorinta mea de a-mi inchide balconul cu tamplarie pvc acesta mi-a sarit in ajutor in sensul ca, mi-a cerut banii pt tamplarie ca executa el lucrarea ,i-am platit 2150 lei,fara acte ,acesta nu a facut nici o lucrare si nici banii nu mii i-a innapoiat ,desi am nenumarate convorbiri telefonice si mesaje in care imi promite ca imi da banii in cel mai scurt timp,dar acest lucru nu s-a intamplat, cum as putea ,legal,sa il oblig sa imi restituie banii? mesajele sunt o dovada? multumesc!
Plangere la politie.
Formulati plangere penala ptr.infractiunea de inselaciune prevazuta si pedepsita de art.244 Noul Cod Penal.
multumesc pentru raspuns