Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Posibil Inselaciune
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Posibil Inselaciune

Buna ziua ,

Am platit 1500 euro sa fac cursuri de design interior on line ,catre un SRL , in urma carora urmeaza sa obtin un "Certificat International" . Aceasta firma nu este acreditata de ANC si nici nu a depus o cerere in acest sens.Este legal sa emita astfel de diplome care nu au nici o valabilitate si pentru care sa se pretinda bani ?

Multumesc,
nu.
faceti plangere la politie si sesizati si protectia consumatorului.
Sper sa fi pastrat documentele cu care ati achitat cei 1500 euro catre acel SRL organizator de cursuri.
Sper sa primiti si alte pararei mai pertinente decat ale mele.
cu stima, cassy

PS. Intrebare retorica: Nu ati avut curiozitatea sa verificati firma careia i-ati achitat o caruta de bani daca functioneaza legal si are toate autorizatiile la zi ?
Multumesc,
Formulati plangere penala ptr.infractiunea de inselaciune prev.si pedepsita de art.244 NCP.
Multumesc frumos !