Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Model indreptare eroare materiala
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Model indreptare eroare materiala

Ne-a fost admis recursul si in dispozitivul deciziei este trecut, din greseala probabil, anul 2009 in loc de 2008, desi in cerere am cerut 2008 si in tot cuprinsul deciziei tot 2008 apare. Cum sa fac?!
Nimic mai simplu sa adresaati instantei conform art. 281 o cerere de inderptare a erorii materiale in sensul de a se mentiona in dispozitiv anul corect
Multumesc pentru raspuns. Va doresc o zi buna.