avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1846 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general schimbare administrator firma
Discuție deschisă în Contabilitate în general

schimbare administrator firma

Daca o firma isi schimba administratorul trebuie depus ceva la ANAF dupa ce rezolva la ONRC???
Cel mai recent răspuns: Florin Cioca , Consilier juridic 09:50, 21 Mai 2015
Buna ziua,
Nu se depune nimic.
Ba se depune declaratia 088,veti primi notificare de la anaf cu ce trebuie sa va prezentati la ei pe langa declaratia 088.
Buna ziua,
Intr-adevar acest formular se depune la ANAF insa doar de catre firmele inregistrate in scopuri de TVA.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratia 088- introducere asociat nou vandekamp vandekamp Declaratia 088 va trebui depusa daca se introduce un nou asociat prin marire de capital social? Pe siteul ANAF scrie ca ar trebui sa depunem doar in caz de ... (vezi toată discuția)
Formular 088 ilmir1 ilmir1 bun ziua Anul trecut am schimbat administratorul firmei adica nu mai este sotia sunt eu. Astazi am primit de la ANAF o notificare ca trebuie sa depun ... (vezi toată discuția)
Acte in dosarul care se depune la anaf pentru inregistrare in scopuri de tva? adriana2608 adriana2608 Buna ziua, Suntem o firma care datorita depasirii plafonului de 220.000 lei trebuie sa devenim platitori de tva. Dorim sa stim care sunt actele pe care ... (vezi toată discuția)