Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Beneficiari oug 70/2014
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Beneficiari oug 70/2014

Buna ziua,
am o prietena angajata in cadrul unei primarii ca inspector, grad superior in cadrul compartimentului asistenta sociala.
Intrebarea este daca poate beneficia de marirea de salariu cu 100 lei conform ordonantei 70 din 2014.
Va multumesc
Da, daca exista structura specializata organizata in cadrul primariei, se poate (serviciu public de asistenta sociala, cu personalitate juridica).