Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA societate fara activitate
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

societate fara activitate

cazul unei SC care nu a mai avut activitate timp de 1 an si care si-a reluat activitatea de curand : contabila ne-a instiintat ca suntem scosi automat de la plata TVA-ului din cauza ca nu am functionat mai mult de 6 luni.Noi deja am facturat o data acum .Mentionez ca nu am primit instiintarea ca suntem neplatitori de TVA.
Ce trebuie sa fac in acest caz?
Mergeti si verificati la ANAF vectorul fiscal al societatii. Cea mai sigura solutie!