Forum Discuţii juridice Executare silită Probleme cu o firma de recuperare credite
Discuție deschisă în Executare silită

Probleme cu o firma de recuperare credite

Buna ziua , imi poate spune cineva daca o persoana fizica este executata silit si este inregistrata și la Registrul Comerțului ca PFA, avand un CUI si nr de inregistare , ii pot fi blocate conturile de pe PFA sau nu ?
Multumesc frumos !
Conturile PFA, fac parte din patrimoniul de afectațiune și nu pot fi executate pentru datoriile personale ale persoanei fizice ce a constituit PFA-ul.