Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale ANAF
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

ANAF

azi sunt confruntata cu o alta problema:
am primit de la ANAF o somatie si un titlu executoriu purtand aceeisi data. Nu mi se pare corect!
Mentionez ca sunt la zi cu toate platile (la termen), chiar am platit si o penalitate pentru o "ramasita" din 2014 de care nu m-a instiintat nimeni. Acum sunt amenintata cu executia silita (nejustificat) si trimisa sa fac contestatie la "institutia judecatoreasca competenta", adica sa caut singura ce si unde este aceasta, din cauza unui functionar incompetent!
Nu intentionez sa fac nimic! Oare este bine, isi vor da seama ca este vorba de o eroare comisa de ei insisi? Ce risc am, va rog ajutati!?
Mai bine mergeti cu documentele prin care ati achitat la sediul lor si rezolvati problema, desi din vina functionarului.
Poate mai tarziu vor fi probleme mai grave.
Solicitati la AFP locala "Situatia analitica debite, plati, solduri" la zi si analizati-o.
legalmgm, utilizator